ЗДО № 4, Дубно
Рівненська область, Дубенський район

ПРАВИЛА ВНУТРІШНЬОГО РОЗПОРЯДКУ

Заклад дошкільної освіти №4

ЗАТВЕРДЖЕНО

Протокол загальних зборів колективу  ЗДО №4   

№ 1 від 01.01.2024

 

 

ПРАВИЛА ВНУТРІШНЬОГО

РОЗПОРЯДКУ

 

 

 

1. Загальні положення

 

1.1. Відповідно до статті 43 Конституції України кожен має право на працю, тобто на одержання гарантованої роботи з оплатою праці відповідно до її кількості та якості і не нижче встановленого державою мінімального розміру, включаючи право на вибір професії, роду занять і робіт відповідно до покликання, здібностей, професійної підготовки, освіти та з урахування суспільних потреб.

1.2. Трудові відносини в системі дошкільної освіти урегульовано законодавством України про працю, Законом України «Про дошкільну освіту» та іншими нормативно-правовими актами.

1.3. Правила внутрішнього розпорядку ( далі – Правила) розроблені відповідно до Конституції України, КЗпП, інших нормативно-правових актів, що регулюють трудові відносини.

1.4. Правила внутрішнього розпорядку  регламентують порядок приймання, звільнення працівників, основні права, обов’язки і відповідальність сторін, режим роботи, час відпочинку, заходи заохочення та стягнення, а також інші питання регулювання трудових відносин. Дія Правил поширюється на всіх працівників закладу дошкільної освіти. Правила затверджують загальні збори колективу закладу за поданням керівника та виборного органу первинної профспілкової організації закладу дошкільної освіти або іншого представницького органу (далі — профспілковий комітет).

1.5. Правила мають на меті забезпечення чіткої організації праці, належних безпечних умов праці, підвищення її продуктивності та ефективності, раціональне використання робочого часу, зміцнення трудової дисципліни.

1.6. У закладі дошкільної освіти трудова дисципліна ґрунтується на свідомому виконанні працівниками своїх посадових (робочих) обов’язків і є необхідною умовою організації ефективної праці й освітнього процесу. Трудову дисципліну забезпечують методами переконання та заохочення до сумлінної праці. До порушників дисципліни застосовують заходи дисциплінарного та громадського впливу.

1.7. Метою Правил є визначення обов’язків педагогічних та інших працівників закладу дошкільної освіти, передбачених нормами, які встановлюють внутрішній розпорядок у закладі.

1.8. Усі питання, пов’язані із застосуванням Правил, розв’язує керівник закладу дошкільної освітив межах наданих йому повноважень, а у випадках, передбачених чинним законодавством і Правилами, — спільно або за погодженням з профспілковим комітетом.

1.9. Директор закладу створює організаційні, економічні умови для дотримання працівниками трудової дисципліни, використовує методи покарання, заохочення за сумлінну працю та її високі показники. До порушників трудової дисципліни застосовує заходи дисциплінарного стягнення.

 

2. Порядок прийняття на роботу та звільнення з роботи працівників

 

      2.1.Згідно із статутом Закладу право приймати на роботу працівників має директор закладу.

      2.2. Директор закладу укладає усні трудові договори з працівниками.

      2.3.Трудові договори  з працівниками укладають:

       - на невизначений строк (безстрокові);

       - на визначений строк ( строкові)

       Строкові трудові договори з працівниками укладають, якщо трудові відносини не можна встановити на невизначений строк з урахуванням характеру подальшої роботи, умов її виконання або інтересів працівника.

        На посади педагогічних працівників приймають осіб з високими моральними якостями, які мають вищу педагогічну освіту за відповідною спеціальністю та професійну кваліфікацію педагогічного працівника, забезпечують результативність та якість роботи, а також фізичний і психічний стан яких дозволяє виконувати професійні обов’язки.

        2.4. При прийняті на роботу працівнику можна встановити випробування відповідно до вимог статей 26-28 КЗпП України.

         Безпосередній керівник контролює, як працівник проходить випробування. У перший день роботи працівника безпосередній керівник:

  • складає план проходження випробування, у якому зазначає перелік завдань на період випробування, строки їх виконання, очікуванні результати;
  • ознайомлює працівника з планом проходження випробування під підпис і надає йому примірник плану.

           Під час проходження випробування за необхідності безпосередній керівник подає директору закладу доповідні записки. За результатами їх розгляду працівнику пропонують надати письмові пояснення.   

           Якщо протягом строку випробовування виявили невідповідність працівника на роботі, на яку його прийняли, безпосередній керівник працівника подає доповідну записку директору закладу щонайменше за сім календарних днів до закінчення випробування.

           Остаточне рішення про відповідність ( невідповідність) працівника виконуваній роботі ухвалює директор закладу.

            Якщо директор дійшов висновку про невідповідність працівника посаді( виконуваній роботі), він має право звільнити працівника протягом строку випробування, письмово попередивши його про це за три дні.

           2.5.Працівників закладу дошкільної освіти приймають на роботу за трудовим договором.

           2.6. Щоб оформити трудові відносини, особа зобов’язана надати:

  2.6.1.Паспорт  або інший документ, що посвідчує особу.

  2.6.2.Трудову книжку( за наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстр

застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

   2.6.3. Для тих, хто влаштовується на роботу вперше  — довідку про останню

зайнятість.

   2.6.4.Документ про освіту – у випадках, передбачених законодавством.

   2.6.5.Документи про підвищення кваліфікації – якщо це передбачають

кваліфікаційні вимоги посадової( робочої) інструкції, копії яких завіряє керівник закладу освіти та які залишаються в особовій справі працівника.

             2.6.6.Свідоцтво про загальнообов’язкове державне соціальне страхування ( за наявності).

    2.6.7.Довідку Державної податкової служби України про присвоєння

реєстраційного номера облікової картки платника податків ( ідентифікаційного номера).

     2.6.8.Медичний висновок про відсутність протипоказань для роботи у закладі дошкільної освіти.

Окремі категорії громадян додатково надають:

- військовий квиток  або тимчасове посвідчення --  військовозобов’язані;

- посвідчення про приписку до призовної дільниці – призовники;

- довідку до акту огляду МСЕК та індивідуальну програму реабілітації – особи з інвалідністю;

- відповідні документи про освіту чи професійну підготовку,

        Приймати працівника на роботу без подання цих документів заборонено.

        Особи, які мають право на пільги у сфері праці, при прийняті на роботу подають підтвердні документи.

        До початку роботи працівник має надати фотокартку для оформлення особової картки за типовою формою П-2.

        2.7.Під час прийняття на роботу заборонено вимагати документи, подання яких не передбачено законодавством.

        2.8.Працівники закладу дошкільної освіти можуть працювати за сумісництвом відповідно до чинного законодавства.

        2.9. Особи, які влаштовуються на роботу за сумісництвом, замість трудової книжки подають довідку з місця основної роботи із зазначенням посади, графіка роботи, кваліфікаційної категорії.

       2.10. У разі прийняття працівника на роботу оформлюють відповідний наказ, з яким ознайомлюють працівника під підпис. У наказі має бути зазначено найменування роботи (посади), умови оплати праці та інші істотні умови трудового договору.

       2.11.Наказ про прийняття на роботу видають на підставі заяви. У наказі зазначають найменування роботи ( посади) відповідно до Національного класифікатора України ДК 003:2010 «Класифікатор професій», дату, з якої працівник має стати до роботи, умови оплати праці, вказують основна це робота чи за сумісництвом та інші істотні умови трудового договору.

       2.12.Працівники, прийняті на роботу після 10.06.2021, зберігають трудові книжки в себе (за бажанням). За бажанням працівника, що стає до роботи вперше, директор закладу   оформляє трудову книжку на підставі заяви не пізніше п’ять днів після прийняття на роботу.

       На вимогу   працівника директор закладу вносить до трудової книжки працівника записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення й нагороди за успіхи в роботі.

      2.13. У Закладі обмежується спільна робота родичів, якщо працівники будуть безпосередньо підпорядковані або підконтрольні одне одному.

      2.14. Приймаючи працівника або переводячи його в установленому порядку на іншу роботу, керівник закладу дошкільної освіти зобов’язується:

  2.14.1. Роз’яснити працівникові його права і обов’язки та істотні умови праці, наявність

робочого місця, де він буде працювати; небезпечні і шкідливі виробничі чинники, які ще не усунуто, та можливі наслідки їх впливу на здоров’я, його права та пільги і компенсації за роботу в таких умовах відповідно до чинного законодавства і колективного договору між адміністрацією та профспілковим комітетом закладу дошкільної освіти (далі — Колективний договір).

  2.14.2.Інформацію про Заклад, трудову функцію, яку зобов’язаний виконувати працівник (посада та перелік посадових обов’язків), дату початку виконання роботи.

   2.14.3.Ознайомити працівника з правилами внутрішнього розпорядку під підпис,

умовами встановлення режиму роботи, тривалості робочого часу й відпочинку, а також про положення  Колективного  договору.

2.14.4.Тривалість щорічної відпустки, умови та розмір оплати праці.  

   2.14.5.Визначити працівникові робоче місце, забезпечити його необхідними для роботи

Засобами.

   2.14.6.Проінструктувати працівника з дотримання вимог охорони праці, виробничої санітарії, гігієни праці, протипожежної охорони цивільного захисту та безпеки життєдіяльності (під підпис).

   2.14.7.Процедуру та встановлені КЗпП України строки попередження про припинення трудового договору.

   2.15. Трудовий договір припиняють з підстав, передбачених законодавством із дотримання процедури та умови звільнення.

       2.16. На тих, хто працює за сумісництвом, трудові книжки ведуть за основним місцем роботи. На осіб, які працюють на умовах погодинної оплати, трудову книжку ведуть за умови, якщо ця робота є основною.

2.17. Запис відомостей про роботу за сумісництвом в трудовій книжці за бажанням

працівника робить керівник закладу дошкільної освіти або уповноважена особа за місцем основної роботи.

  1. . Трудові книжки ведуть згідно з Інструкцією про порядок ведення трудових книжок.

Відповідальність за організацію ведення обліку, зберігання і видачу трудових книжок покладено на керівника закладу дошкільної освіти.

2.19. Дію трудового договору можна припинити лише на підставах, передбаченим

законодавством та умовами, визначеними в трудовому договорі.

       2.20. У день звільнення директор закладу або уповноважена особа:

 -- має видати працівникові копію наказу про звільнення.

 -- належно оформлену трудову книжку, якщо вона зберігається в закладі, і провести з

ним розрахунок відповідно до чинного законодавства. Записи про причини звільнення в трудовій книжці оформлюють відповідно до формулювання чинного законодавства із посиланням на відповідний пункт, статтю закону. Днем звільнення є останній день роботи.

       Якщо працівник відсутній на роботі в день звільнення, директор закладу цього ж дня надсилає працівникові копію наказу про звільнення. Якщо трудову книжку працівника зберігає директор, у день звільнення надсилає копію наказу про звільнення та повідомлення  із вказівкою про необхідність отримати трудову книжку. За заявою працівника директор закладу надсилає трудову книжку рекомендованим листом із повідомленням про вручення на поштову адресу, яку вказав працівник. Пересилати трудову книжку за кордон заборонено.

       Трудову книжку звільненого працівника може отримати інша особа на підставі паспорта та нотаріально посвідченої довіреності.

        2.21. У разі переведення на іншу посаду або звільнення працівник передає справи іншому працівнику, визначеному безпосереднім керівником або директором закладу.

         Передавання справ і майна засвідчують актом, який складають у двох примірниках. Один примірник акту видають працівнику, якого звільняють чи переводять на іншу посаду, інший – зберігають у справах Закладу.

          2.22. У разі зміни матеріально  відповідальної особи (звільнення, переведення, тимчасова відсутність), встановлення факту крадіжки або зловживань, псування цінностей тощо проводять інвентаризацію в порядку, вставленому законодавством.

          Звільнення педагогічних працівників у зв’язку зі скороченням обсягу роботи здійснюють лише в кінці навчального року.

           Звільнення педагогічних працівників за результатами атестації, а також у разі ліквідації закладу, скорочення кількості або штату працівників здійснюється відповідно до чинного законодавства.

           Під час воєнного стану директор закладу може звільнити працівника в період його тимчасової непрацездатності, а також під час відпустки. Дата звільнення в такому випадку--- перший день роботи, наступний за днем закінчення тимчасової непрацездатності, зазначений у документі про тимчасову непрацездатність, або перший робочий день після закінчення відпустки.

            Не можна звільняти під час відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами й відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

            Директор може розірвати з працівником трудовий договір, якщо неможливо забезпечити його роботою, визначеною трудовим договором, у зв’язку зі знищенням ( відсутністю) виробничих, організаційних і технічних умов, засобів виробництва або майна роботодавця внаслідок бойових дій.

           2.23. За ініціативи працівника трудові відносини припиняються згідно зі статтями 38 та 39 Кодексу законів про працю України від 10.12.1971 № 322-VIII  (КЗпП).

2.24. Дію трудового договору за ініціативою керівника закладу дошкільної освіти або

уповноваженої особи можна припинити за підстав, передбачених статтями 40 та 41 КЗпП.

  1. Дію трудового договору може бути припинено також за умов, передбачених

пунктами 1, 2, 3, 5, 6, 7 та 8 статті 36 КЗпП.

2.26.Припинення дії трудового договору оформлюють наказом керівника закладу

дошкільної освіти або уповноваженою особою.

 

  1. Обов’язки працівника та директора закладу

 

  1. Працівник закладу дошкільної освіти зобов’язаний:

  3.1.1.Сумнінно виконувати обов’язки, покладені на нього посадовою (робочою )

інструкцією, інструкціями, правилами з охорони праці, безпеки життєдіяльності, протипожежної безпеки, цивільного захисту, а також іншими локальними документами, що діють у Закладі.

     3.1.2. Виконувати накази та доручення директора закладу.

     3.1.3.Своєчасно, до початку робочого дня (зміни), прибути на робоче місце та приготуватися до виконання трудових обов’язків, перебувати на робочому місці протягом робочого часу, за винятком перерв для відпочинку та харчування.

     3.1.4. Повідомляти ( за можливості—до початку робочого дня) безпосереднього керівника про причини відсутності на роботі, а про відкриття електронного листка непрацездатності—упродовж години після формування медичного висновку письмово, засобами телефонного чи електронного зв’язку або іншим доступним способом. Якщо працівник не дотримав цієї вимоги, складають акт про відсутність працівника на робочому місці.

    3.1.5. Надавати на вимогу директора закладу військово – облікові документи.

    3.1.6. Повідомляти директора протягом трьох робочих днів про зміну сімейного стану, місце проживання ( перебування) про здобуття освіти, членство у профспілковій організації.

    3.1.7. Дотримуватися вимог з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, гігієни праці, цивільного захисту, протипожежної безпеки, передбачених відповідними правилами та інструкціями, користуватися виданим спецодягом, засобами індивідуального захисту.

    3.1.8. У разі роботи в Закладі за сумісництвом повідомляти директора про звільнення з основного місця роботи не пізніше дня звільнення.

    3.1.9. Повідомляти директора закладу про намір достроково припинити відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного ( шестирічного) віку не пізніш як за 10 календарних днів до дня дострокового припинення такої відпустки.

    3.1.10. Вживати заходів для негайного усунення причин та умов, що перешкоджають або ускладнюють нормальну роботу закладу дошкільної освіти ( простій, аварія) і негайно повідомляти про подію безпосереднього  керівника.

    3.1.11. Берегти обладнання, інвентар, навчальні посібники, раціонально витрачати матеріали, тепло, електроенергію, воду, вживати заходів щодо запобігання шкоді, яка може бути заподіяна Закладу. Виховувати в дітей дошкільного віку бережливе ставлення до майна закладу дошкільної освіти.

    3.1.12. Відшкодовувати шкоду заподіяну майну Закладу винними діями під час виконання трудових обов’язків, у розмірі та в порядку, встановленому законодавством.

    3.1.13. Не розголошувати конфіденційну інформацію, яка стала відома під час виконання трудових обов’язків.

    3.1.14. З повагою ставитись до колег, сприяти створенню позитивного психологічного клімату в колективі, підтримувати доброзичливі відносини з колегами, уникати дій, що

заважають нормальній роботі колег, ображають їх, принижують честь і гідність, порушують роботу Закладу, дотримуватися правил ділового етикету у взаєминах з колегами,

відвідувачами, дітьми, батьками або законними представниками дітей.

3.1.15. Виконувати своєчасно та повністю робочі завдання (функціональні обов’язки)

забезпечувати належну якість виконуваних робіт. Дотримуватись чистоти і порядку на робочому місці та на території  Закладу.

     3.1.16. Зачиняти вікна і двері кабінету, вимикати світло і рекуператор в кінці робочого дня.

     3.1.17.  Володіти навичками з надання домедичної допомоги дітям.

     3.1.18.  Проходити періодичні медичні огляди в установленому законодавством порядку.

     3.1.19.  Підвищувати свій професійний рівень і педагогічну майстерність, дотримувати педагогічної етики тощо.

      3.1.20.  Проходити атестацію не рідше одного разу на 5 років у встановленому порядку.

      3.1.21. Дотримувати принципів дитиноцентризму та педагогіки партнерства у відносинах з дітьми та їхніми батьками, законними представниками дітей.

      3.1.22. Використовувати державну мову в освітньому процесі.

      3.1.23. Виконувати вимоги Базового компонента дошкільної освіти, освітніх програм для оволодіння здобувачами освіти відповідних компетентностей.

      3.1.24. Сприяти  розвитку здібностей здобувачів освіти, формуванню навичок здорового способу життя, дбати про їхнє здоров’я і психічне здоров’я.

      3.1.25. Дотримуватись академічної доброчесності та забезпечувати її дотримання здобувачами освітньому процесі та науковій діяльності.

      3.1.26.  Захищати здобувачів освіти під час освітнього процесу від будь – яких форм фізичного та психологічного насильства, примноження чесності і гідності, дискримінації за будь якою ознакою, пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров’ю здобувача освіти, запобігати вживанню ними та іншими особами на території закладу освіти алкогольних напоїв, наркотичних засобів, іншим шкідливим звичкам.

      3.1.27.  Повідомляти керівництво закладу освіти про факти булінгу ( цькування) стосовно здобувачів освіти, педагогічних, науково- педагогічних, наукових працівників інших осіб, які залучаються до освітнього процесу, свідком якого вони були особисто або інформацію про які отримали від інших осіб, вживати невідкладних заходів для припинення булінгу ( цькування).

       3.2.   Директор зобов’язаний:

       3.2.1.  Ознайомити працівників з Правилами та Колективним договором, інформувати працівників про умови трудового договору.

       3.2.2.  Забезпечувати працівників робочими місцями ( за винятком дистанційних працівників) і роботою згідно з умовами трудового договору. Контролювати дотримання працівниками трудової дисципліни;

       3.2.3.  Забезпечувати робочі місця матеріальними та енергетичними ресурсами, необхідними засобами, обладнанням і приладами, а працівників – спецодягом, спецвзуттям та засобами індивідуального захисту відповідно до чинного законодавства.

       3.2.4. Організовувати своєчасний інструктаж працівників щодо вимог охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, цивільного захисту та інших правил безпеки праці.

        3.2.5. Вживати заходів для профілактики виробничого травматизму, професійних та інших захворювань працівників.

        3.2.6. У випадках, передбачених законодавством, надавати пільги та компенсації за особливий характер праці ( щорічні додаткові відпустки тощо).

        3.2.7. Виплачувати заробітну плату у встановленні законодавством і Колективним договором терміни.  

        3.2.8. Організовувати діяльність Закладу, розв’язувати питання фінансово – господарської діяльності Закладу.

         3.2.9. Організовувати освітній процес і здійснювати контроль за виконанням Базового компонента дошкільної освіти.

         3.2.10. Створити в Закладі безпечне освітнє середовище.

         3.2.11. Забезпечити функціонування внутрішньої системи забезпечення якості освіти.

Забезпечити необхідні організаційні та економічні умови для проведення освітнього процесу на рівні державних стандартів якості освіти, для ефективної роботи педагогічних та інших працівників дошкільного закладу відповідно до їхньої спеціальності чи кваліфікації       

         3.2.12.Створити умови для здійснення дієвого та відкритого громадського контролю за діяльністю Закладу.

         3.2.13. Визначити посадові( робочі) обов’язки працівників.

         3.2.14. Інформувати працівників, які працюють за строковим трудовим договором, про вакансії, що відповідають їхній кваліфікації та передбачають можливість укласти безстроковий трудовий договір, а також забезпечує рівні можливості таких працівників для його укладення.

        3.2.15. Забезпечувати захист персональних даних працівників у порядку, встановленому законодавством. На вимогу працівника ознайомлювати його з персональними даними.

        3.2.16. Забезпечувати своєчасний ремонт обладнання на робочих місцях.

        3.2.17. Організовувати облік робочого часу й виконуваної працівником роботи.

        3.2.18.Надавати працівникам можливості та створювати умови для підвищення кваліфікації, здобуття освіти.

       3.2.19.Дотримувати вимог законодавства про працю під час вирішення соціально- трудових питань у Закладі.

       3.2.20. Створювати умови для відпочинку працівників.

       3.2.21.Розгядати заяви про випадки булінгу (цькування) здобувачів освіти, їхніх батьків, законних представників, інших осіб та видавати рішення про проведення розслідування; скликання засідання комісії з розгляду випадків булінгу ( цькування) для ухвалення рішення за результатами проведеного розслідування та вживати відповідних заходів реагування.

       Повідомляти уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України та службі у справах дітей про випадки булінгу (цькування) в закладі.

       Формувати засади, створювати умови, сприяти формуванню культури здорового способу життя вихованців і працівників закладу.

       3.2.22. Доводити до відома педагогічних працівників наприкінці навчального року педагогічне навантаження на наступний навчальний рік;

 3.2.23. Надавати відпустки працівникам закладу дошкільної освіти відповідно до

графіка надання відпусток.

 

  1. Права працівника та директора закладу

 

4.1.Працівник  закладу дошкільної освіти має право на:

  4.1.1.Вимагати від директора закладу своєчасного забезпечення роботою згідно з

професією та кваліфікацією відповідно до укладеного трудового договору.

 4.1.2.На належні, безпечні та здорові умови праці.

 4.1.3.На захист професійної честі, гідності.

     4.1.4. Вимагати від директора закладу надання відповідно до чинних норм спецодягу, спецвзуття, засобів індивідуального захисту тощо.

     4.1.5.На заробітну плату відповідно до укладеного трудового договору.

     4.1.6.Звертатись до директора закладу з пропозиціями щодо поліпшення організації праці, підвищення ефективності освітнього процесу тощо.

     4.1.7. Оскарження неправомірних дій посадових осіб, які дають йому завдання, що не можна виконати через відсутність умов для виконання, або роботу, що не відповідає його професії та кваліфікації, або покладають на нього обов’язки, не передбачені трудовим договором.

     4.1.8.Оскарження дисциплінарного стягнення в порядку, встановленому чинним законодавством.

     4.1.9. Отримувати педагогічне навантаження обсягом менше тарифної ставки лише за письмовою згодою.

     4.1.10.Мати академічну свободу, включаючи свободу викладання, свободу від втручання в педагогічну, науково-педагогічну та наукову діяльність, вільний вибір форм, методів і засобів навчання, що відповідають освітній програмі, виявлення ініціативи.

      4.1.11.Підвищення кваліфікації, перепідготовку а закладах освіти, що мають ліцензію на підвищення кваліфікації або проводять освітню діяльність за акредитованою освітньою програмою, в інших суб’єктів освітньої діяльності, фізичних і юридичних осіб. Вільний вибір змісту, форм навчання, організацій та установ, які здійснюють підвищення кваліфікації і перепідготовку.

4.1.12.Участь у громадському самоврядуванні Закладу.

4.1.13. Брати участь у роботі колегіальних органів управління Закладу.

4.1.14.Моральне і матеріальне заохочення за результатами своєї праці.

4.1.15. Мати доступ до інформаційних ресурсів і комунікацій, що використовуються в

освітньому процесі.

        4.1.16. Отримувати відзначення успіхів у своїй професійній діяльності.

        4.1.17. Претендувати на справедливе та об’єктивне оцінювання своєї професійної діяльності.

        4.1.18. Мати право захищати професійну честь і гідність.

        4.1.19. Мати безпечні й нешкідливі умови праці.

        4.1.20. Мати захист під час освітнього процесу від будь – яких форм насильства та експлуатації, зокрема булінгу ( цькування), дискримінації за будь – якою ознакою, пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров’ю.

    4.1.21.Повагу та ввічливе ставлення з боку адміністрації закладу дошкільної освіти,

дітей і батьків.

         4.1.22. Організовувати освітній процес у будь – якій іншій формі, що є найбільш безпечною для його учасників.

   4.2. Директор закладу дошкільної освіти має право:

         4.2.1.Вимагати від працівника належно виконувати роботу відповідно до умов трудового договору, дотримуватись цих Правил ,нормативних актів Закладу, правил охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, цивільного захисту, дбайливо ставитися до ввіреного йому майна.

         4.2.2. Притягати порушників трудової дисципліни до відповідальності.

         4.2.3. Уживати заходів для морального та матеріального заохочення за сумлінне дотримання вимог цих Правил.

         4.2.4. Контролювати дотримання працівниками трудової дисципліни.

 

  1. Робочий час і час відпочинку
    1.    Норму тривалості робочого часу працівників визначає КЗпП.

       Робочий час педагогічного працівника включає час виконання ним навчальної, виховної, методичної, організаційної роботи та іншої педагогічної діяльності, передбаченої посадовою інструкцією.

        Педагогічне навантаження педагогічного працівника у сфері дошкільної освіти – час, призначений для здійснення освітнього процесу.

         Розподіл педагогічного навантаження в закладі освіти затверджує директор відповідно до вимог законодавства.

       Педагогічне навантаження педагогічного працівника закладу освіти обсягом менше норми встановлюють за його письмовою згодою.  

  1.    Для працівників закладу дошкільної освіти встановлено  п’ятиденний робочий

тиждень з двома вихідними—в суботу і неділю  (крім сторожів, які працюють у вихідні, святкові та неробочі дні).

  1. Час роботи закладу дошкільної освіти з 6.00 до 19.30  год. За погодженням з профспілковим комітетом окремим групам працівників може встановлюватися інший час початку і закінчення роботи.
  2. Перерву для відпочинку і харчування надають через чотири години роботи. Працівник використовує її на власний розсуд. Тривалість перерви не може бути меншою 30 хв.
  3.   Для окремих працівників педагогічних передбачений такий режим роботи 12

 ( чергова група) та 10,5 годин щоденного робочого часу, для технічного персоналу 8 годин—з     

 08.00 -17.00 год. з годиною на обід

       5.6.  Тривалість робочого тижня встановлюється:

       - для педагогічних працівників згідно тарифікації;

       - технічних працівників – 40 годин на тиждень;

       - для медичних працівників – 40 годин на тиждень.

       - кухарі працюють за плинним графіком роботи ранок/вечір: ранок  06.00 – 14.00;вечір 08.00 – 17.00;

       -  робочий з обслуговування та поточного ремонту будівлі, двірник – працюють за гнучким  графіком робочого часу  (далі – ГГРЧ)

       - сторожа – за плинним графіком роботи, ніч через ніч, у межах місячної норми годин;

       - чергування в святкові дні здійснюють сторожа з розрахунку 12 годин на добу, обідня перерва через кожні 4 години;

        - чергування в вихідні дні здійснюють сторожа ,які працювали в попередню ніч.

        5.7.   Працівники харчоблоку, робочий з обслуговування та поточного ремонту будівлі, двірник мають право на короткотривалі перерви санітарно-гігієнічного призначення та під час роботи на холодному та гарячому повітрі.

        5.8.   Для працівників може встановлюватися гнучкий режим робочого часу.

        При гнучкому режимі робочого часу працівники самостійно регулюють час початку, закінчення і тривалість робочого часу протягом робочого тижня. Обліковий період, за який працівник має відпрацювати нормальну тривалість робочого часу, становить тиждень.

        Гнучкий графік роботи складається із частин:

        - фіксований час – час, коли працівники повинні перебувати на своїх робочих місцях – з 8:00 до 13:00;

       - змінний час – час, у межах якого працівники мають право починати й закінчувати роботу за домовленістю з безпосереднім керівником, -- з 8:00 до 20:00;

       - перерви для відпочинку й харчування – не менше 30 хв і не більше 120 хв, як правило, через чотири години після початку роботи. Цей працівник використовує на свій розсуд. Перерви до робочого часу не включають.     

         Відсутність працівника на роботі у фіксований час без поважних причин, відхилення від тижневої норми часу є порушенням трудової дисципліни і підставою для застосування заходів дисциплінарного стягнення у порядку, встановленому законодавством.

  1.    Облік відпрацьованого робочого часу для розрахунку заробітної плати ведуть у

табелі обліку використання робочого часу. Під час прийняття працівника на роботу та дії трудового договору за угодою сторін можна встановлювати неповний робочий час із визначенням тривалості роботи, її розпорядку та оплатою пропорційно до відпрацьованого часу.

        5.9.1.   Норму робочого часу за обліковий період визначають шляхом  множення

тривалості робочого дня, встановленої законодавством, на кількість робочих днів, що припадають на обліковий період, за календарем  робочого тижня з різною тривалістю кожного робочого дня, з урахуванням її скорочення напередодні святкових і неробочих днів. Загальну кількість надурочних годин за обліковий період визначають як різницю між фактично відпрацьованим часом і нормою годин за цей період. Під час підрахунку нормальної кількості робочих годин облікового періоду виключають дні, які за графіком або розпорядком роботи припадають на час, упродовж якого працівник відповідно до законодавства був звільнений від виконання трудових обов’язків (відпустка, виконання державних, громадських обов’язків, тимчасова непрацездатність).

  1.   Підсумований облік робочого часу працівників здійснюють за табелем обліку

використання робочого часу та затвердженим графіком роботи за обліковий період. При підсумованому обліку робочого часу час роботи понад норму робочого часу облікового періоду є надурочним і компенсується в порядку, передбаченому статтею 106 КЗпП.

        5.9.3.  За наявності умов, передбачених частиною третьою статті 32 КЗпП, керівник

закладу дошкільної освіти може змінювати режим роботи, встановлювати або скасовувати неповний робочий час, попередивши про це працівників за два місяці.

        5.10.  Робота за гнучким графіком не звільняє працівника від обов’язку брати участь у

загальних заходах ( нарадах, засіданнях педагогічної ради тощо). Що можуть призначатися з 9:00 до 18:00.

    5.11.  При виконанні із неповним робочим днем обідню перерву надають через чотири години після початку роботи. Перерву можна не надавати, якщо тривалість щоденної роботи становить менше п’яти годин.

       5.12.  Роботу не проводять у святкові дні та дні релігійних свят, які визначенні офіційними документами.

        Напередодні святкових і неробочих днів тривалість робочого дня для технічних працівників скорочують на одну годину. Норма не поширюється на працівника, для яких законодавством встановлено скорочену тривалість робочого часу. І працівників, які працюють на умовах неповного робочого часу.

       5.13.   У разі перенесення робочих днів відповідно до рекомендацій Кабінету

Міністрів України роботу провадять за зміненим графіком.

         День, роботу з якого перенесено, може припадати на період відпустки або тимчасової непрацездатності. Якщо цей період закінчується до робочої суботи, працівник має працювати в суботу на загальних підставах, відповідно до зміненого графіка роботи.

         Якщо нового працівника прийнято після дня, роботу з якого перенесено, але до робочої суботи, він також має працювати в суботу за зміненим графіком.

       5.14.    У разі простою директор закладу визначає місцезнаходження працівників з огляду на обставини: тривалість простою, наявність на робочих місцях шкідливих виробничих чинників. Можливість створити комфортні умови перебування працівників на території

( приміщенні) Закладу протягом часу очікування початку робіт після простою тощо.

       5.15.  Протягом робочого часу працівники зобов‘язані виконувати роботу, обумовлену посадовою ( робочою) інструкцією. За необхідності тимчасово відлучитися з робочого місця з питань виробничої необхідності або з особистих поважних причин працівник має попередньо погодити свою відсутність із безпосереднім керівником.

  1.   За відсутності педагога або іншого працівника закладу дошкільної освіти

керівник зобов’язаний терміново вжити заходів щодо його заміни іншим педагогом або працівником.

       5.17.  Працівники мають право на відпустки, передбачені законодавством і колективним договором.

       5.18.    Працівники закладу дошкільної освіти мають приходити на роботу за 15 хв. до

початку роботи (зміни).  Наприкінці робочого дня вихователі зобов’язані віддати дітей батькам або іншим довіреним особам дорослого віку.

  1.    Графіки роботи, у яких передбачено час початку і закінчення роботи, перерву

для відпочинку і харчування, затверджує керівник закладу дошкільної освіти.

  1.     Під час виконання роботи поза межами закладу дошкільної освіти(службове

відрядження) працівник працює в режимі, встановленому для закладу (установи, організації), до якого він відряджений.

  1.   Чергування працівників після закінчення робочого дня, у вихідні, святкові та

неробочі дні призначають лише у виняткових випадках. Графік і тривалість чергування затверджує керівник закладу дошкільної освіти за погодженням із профспілковим комітетом. Залучення працівників до чергування проводять за письмовим наказом керівника закладу дошкільної освіти, у якому зазначають умови та порядок роботи в дні чергування.

  1.   Заборонено залучати до чергування працівників більше одного разу на місяць,

крім випадків, передбачених законодавством.

  1.   У вихідні, святкові та неробочі дні не можна залучати до чергування вагітних

жінок, жінок, які мають дітей віком до трьох років, і працівників, молодших вісімнадцяти років.

  1.  Жінок, які мають дітей-інвалідів або дітей віком від трьох до чотирнадцяти років, не можна залучати до чергування у вихідні, святкові та неробочі дні без їх письмової згоди.
  2.  Під час оздоровчого періоду, що не збігається зі щорічною відпусткою, керівник закладу дошкільної освіти залучає працівників до педагогічної та організаційної роботи в межах часу, що не перевищує їхнього навчального навантаження до початку оздоровчого періоду.
  3.  Черговість надання щорічних відпусток визначається графіками, які в термін до 15 січня затверджує за погодженням з профспілковим комітетом. Такі графіки доводять до відома всіх працівників під підпис. Під час складання графіка відпусток ураховують інтереси закладу дошкільної освіти, особисті інтереси працівників та можливості для їхнього відпочинку.
  4. Про дату початку відпустки директор закладу письмово повідомляє працівника не пізніше ніж за два тижні до встановленого графіком терміну.

Якщо у графіку відпусток не зазначено конкретну дату початку відпустки, то не

пізніше ніж за місяць до строку, передбаченого графіком відпусток, директор закладу письмово повідомляє працівника про заплановану відпустку і пропонує протягом 10 календарних днів з дня отримання повідомлення подати заяву про надання відпустки із зазначенням конкретного терміну. У разі ненадання цієї заяви директор закладу самостійно визначає дату початку відпустки в межах строку, передбаченого графіком відпусток.

  1.  Керівник закладу зобов’язаний письмово повідомити працівника про дату початку відпустки не пізніше, як за два тижні до встановленого графіком терміну.
  2.  Поділ відпустки на частини допускають на прохання працівника за умови, щоб основна її частина була не менше чотирнадцяти днів. Перенесення відпустки на інший строк допускається в порядку, встановленому чинним законодавством. Забороняється ненадання щорічної відпустки протягом двох років поспіль.
  3.  Працівникам закладу дошкільної освіти заборонено:

- змінювати на власний розсуд графіки роботи;

- продовжувати або скорочувати тривалість перерви на обід;

- передоручати виконання трудових обов’язків.

  1.  Заборонено в робочий час:

- відволікати педагогічних працівників від їхніх безпосередніх обов’язків для участі в різних господарських роботах, заходах, не пов’язаних з освітнім процесом;

 

  1. Заохочення за успіхи в роботі

 

6.1.  За сумлінне  виконання обов’язків, встановлених посадовою (робочою) інструкцією, ініціативу, тривалу і бездоганну роботу, значні трудові досягнення директор закладу застосовує  такі види заохочення:

- оголошує  подяку;

- виплачує  премію;

- нагороджує  цінним подарунком;

- нагородження грамотами, іншими відзнаками.

    Працівників заохочують за бездоганну працю, досягнення у професійній діяльності та

особисті заслуги, пов’язані з реалізацією державної політики у сфері освіти. Працівників також заохочують і за вагомий особистий внесок у розвиток освітньої галузі за підсумками навчального року та високі результати атестації, з нагоди професійного свята чи ювілею закладу освіти.

        Порядок застосування преміювання заохочення регулює Положення про преміювання закладу освіти, яка є додатком до колективного договору.

   6.2.   Керівник видає наказ про заохочення і доводить його до відома всього колективу.

Відомості про заохочення заносять до трудової книжки працівника

6.3.  За особливі трудові досягнення керівник закладу дошкільної освіти разом із

профспілковим комітетом, іншими органами громадського самоврядування можуть порушити клопотання щодо представлення працівників до державних нагород. За трудові заслуги працівників представляють у вищі органи до заохочення, до нагородження орденами, медалями, почесними грамотами, нагрудними значками, до присвоєння почесних звань, зокрема звання кращого працівника за професією.

         Особу, яку відзначено державною нагородою, можна представити до наступного нагородження не раніше ніж через три роки після попереднього нагородження, за винятком представлення до нагородження за виявлену особисту мужність і героїзм.

        6.4. Заохочення застосовуються разом або за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації ( профспілковим представником) Закладу.

         Кандидатури висуваються відкрито.

         Рішення фіксують у відповідних протоколах.

         Директор закладу оформляє подання про нагородження, нагородний лист для представлення на відзначення.

          Перелік документів, які додаються до нагородного листа:

  • копії документі що засвідчують нагородження відомчими  та іншими відзнаками;
  • копію першої сторінки паспорта, завірену директором;
  • копії відповідних сторінок трудової книжки, де внесено дані про заохочення;
  • довідку про економічну ефективність та результативність показників фінансово- господарської діяльності закладу , якщо до нагородження представляють його керівника;
  • згоду осіб, яких представляють до заохочення відомчими відзнаками, на обробку їхніх персональних даних.

 

 

  1. Відповідальність працівників за порушення трудової дисципліни

 

7.1.  За порушення трудової дисципліни директор закладу має право застосувати до

працівника один із заходів стягнення:

- догану;

- звільнення.

       7.2.Звільнення як дисциплінарне стягнення застосовують відповідно до пунктів 3, 4, 7, 8 статей 40, 41 КЗпП та застосовують за такі порушення:

        -  систематичне  невиконання працівником без поважних причин обов’язків, покладених на нього посадовою (робочою) інструкцією або цими Правилами, якщо до працівника раніше вже застосовували заходи дисциплінарного стягнення;

         -  прогул, зокрема відсутність на роботі понад три години протягом робочого дня без поважних причин;

         - поява на роботі в нетверезому стані, у стані наркотичного або токсичного сп’яніння;

-  розпивання спиртних напоїв на робочому місці;

-  вчинення за місцем роботи розкрадання майна.

        За інші порушення трудової дисципліни оголошують догану.

        За кожне порушення трудової дисципліни директор закладу може застосувати до працівника одне дисциплінарне стягнення.

        7.3.  При визначенні виду дисциплінарного стягнення директор закладу враховує ступінь тяжкості вчиненого проступку й заподіяну ним шкоду, обставини, за яких працівник вчинив проступок, і його попередню роботу.

       7.4.  До застосування дисциплінарного стягнення працівник надає письмове пояснення проступку. Відмова надати пояснення не є перешкодою, щоб застосувати стягнення. Про факт відмови складають акт за підписом трьох осіб, зокрема безпосередньо керівника. Порядок накладання дисциплінарного стягнення визначено законодавством про працю.

7.5.  Директор закладу застосовує дисциплінарне стягнення за фактом виявлення

проступку, не пізніше одного місяця з дня виявлення, без урахування періодів звільнення працівника від роботи у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю або перебування у відпустці.

       Дисциплінарне  стягнення не можна накласти пізніше шести місяців із дня вчинення проступку.      

 7.6.   Дисциплінарне стягнення оголошують у наказі, з яким працівника

ознайомлюють під підпис у триденний строк ( не враховуючи час відсутності на роботі.      

 7.7.   Якщо протягом року з дня накладання дисциплінарного стягнення працівника до

працівника не застосовують нове дисциплінарне стягнення,  його вважають таким, що  не мав дисциплінарного стягнення.

       Якщо працівник не припустився  нового порушення трудової дисципліни і виявив сумління в роботі, стягнення може бути зняте до кінця року на підставі доповідної записки безпосередньо керівника та наказу директора.

        7.8.  Протягом строку дії дисциплінарного стягнення заходи заохочення, переліченні в розділі 6 цих Правил, до працівника не застосовують.

         7.9. Працівники, обрані до складу профспілкового комітету закладу дошкільної освіти, не звільнені від виробничої діяльності, не можуть бути піддані дисциплінарному стягненню — без попередньої згоди профспілкового комітету закладу дошкільної освіти.

  1. Повне або часткове позбавлення премії, зменшення або скасування доплат, винагород та інших заохочувальних виплат може проводитися незалежно від дисциплінарного стягнення на умовах, визначених Колективним договором (Положенням про преміювання).

 

АДМІНІСТРАЦІЯ

 

 

 

ПРОФСПІЛКОВИЙ КОМІТЕТ

 

Профорганізатор

 

 

____________ Тетяна КОНДРАТЮК

 

____________

       

 

____________Тетяна ХМАРА

 

____________

      

 

Логін: *

Пароль: *