ЗДО № 4, Дубно
Рівненська область, Дубенський район

Ростемо здоровими

ПАМ’ЯТКА

для працівників ЗДО під час роботи в умовах адаптивного карантину

            З метою стабільної роботи та проведення освітнього процесу в ЗДО в умовах адаптивного карантину під час виконання посадових обов’язків обов’язково дотримуйтеся вимог охорони праці, безпеки життєдіяльності та правил особистої гігієни!

ЗАХОДИ ІНФЕКЦІЙНОЇ БЕЗПЕКИ:

1.      При підвищеній температурі, появі кашлю, нежитю або ускладненні дихання негайно звертайтеся за медичною допомогою. Поява підвищеної температури, кашлю, ускладнення дихання можуть бути викликані респіраторною інфекцією або іншим захворюванням.

2.      Усі робочі поверхні (наприклад, столи, телефони, клавіатури, тощо) потрібно регулярно протирати дезінфікуючим засобом. Тому, що забруднення на поверхнях, які торкаються співробітники, є одним із основних джерел поширення інфекції.

3.      Частіше провітрюйте приміщення. Доступ чистого повітря на робочому місці перешкоджає розповсюдженню вірусів.

4.      Регулярно мийте руки з милом протягом 30-40 секунд або обробляйте їх спиртовмісним засобом. Якщо на поверхні рук є вірус, миття рук або їх обробка спиртовмісним розчином вб’є його.

5.      Дотримуйтесь дистанції. Тримайтесь від людей на відстані мінімум 1 метра, особливо, якщо у них кашель, нежить, підвищена температура. Кашляючи або чхаючи, людина, яка хворіє на респіраторну інфекцію, поширює навколо себе дрібні краплі, що містять вірус. Якщо ви перебуваєте занадто близько до такої людини, то можете заразитися при вдихання повітря.

6.      По можливості не чіпайте руками очі, ніс, рот. Торкаючись руками очей, носа або рота, можна перенести вірус з поверхні рук до організму.

7.      Дотримуйтесь правил респіраторної гігієни. При кашлі або чханні прикривайте рот і ніс серветкою або згином ліктя. Використану серветку відразу викидайте у контейнер для сміття. Це дозволяє запобігти поширенню вірусів. Якщо при кашлі або чханні прикривати ніс або рот рукою, мікроби можуть потрапити на ваші руки, потім на предмети або людей, яких ви торкаєтесь. 

8.      Не вживайте в їжу сирі продукти тваринного походження (м’ясо, птицю, рибу, яйця) або ті продукти, які не пройшли належну термічну обробку.

9.      Категорично уникайте будь-яких контактів з тваринами (бродячими котами, собаками, птахами, гризунами, кажанами).

10.  Якщо ви кашляєте або чхаєте – носіть маску. Перед тим, як одягати маску, вимийте руки з милом або обробіть їх спиртовмісним розчином. Одягніть маску так, щоб вона закривала рот і ніс без проміжків між обличчям і маскою. Не торкайтеся маски під час використання, в разі дотику, обробіть руки спиртовмісним розчином або вимийте їх з милом. Щойно маска матиме ознаки сирості, замініть її на нову, не використовуйте одноразової маски повторно.

11.  Безпечно знімайте маску, торкаючись її тільки ззаду(не торкайтеся передньої частини маски). Використану маску відразу викиньте у спеціальний контейнер.

 

НЕ ЗАЙМАТЕСЯ САМОЛІКУВАННЯМ! НЕГАЙНО ЗВЕРТАЙТЕСЯ ДО ЛІКАРЯ!

Захворів - залишайся вдома! 

Друзі-батьки! Мабуть, кожен з вас чув цей заклик спеціалістів:захворів - залишайся вдома! Якщо захворіла дитина - залиш її і ти вдома. Чому? Тому що один хворий на ГРВІ в колективі сьогодні відправить на "лікарняний" щонайменше двох-трьох чоловік завтра. У дитячому колективі "результат" відвідування групи дитиною з ознаками ГРВІ ще яскравіший: за кілька днів вдома залишиться вже ледь не половина групи.

Наприклад, у нас в садочку нерідко медсестра або вихователь просять батьків забрати дитину, якщо бачить у неї симптоми застуди. Аргумент один: турбота про здоров’я інших. Ми ще раз закликаємо: якщо захворіли, залишайтеся вдома і залишайте вдома дитину - поважайте інтереси інших людей та не шкодьте їхньому здоров’ю.
Є ще одна причина, чому хворіти потрібно вдома, а не в колективі дітей чи дорослих. При ГРВІ (тим більше - при грипі) організму треба багато енергії на те, щоб боротися із збудником захворювання. Якщо під час хвороби ми продовжуємо ходити, недостатньо спимо, маємо фізичні навантаження, нервуємо, перемерзаємо або перегріваємося, то ускладнюємо процес одужання. Якщо перенести хворобу "на ногах", підвищується ризик розвитку ускладнень, внаслідок яких хворіти доведеться довше, ніж якби вдалося на кілька днів залишитися вдома та відпочити. Щодо дітей, то вони також часто буквально "переходять" із застуди в застуду, тому що повертаються в колектив, не встигнувши як слід одужати. Виходить, що й самі хворіють довше, й інших дітей піддають ризику.
Якщо доводиться виходити з дому з ознаками ГРВІ, користуйтеся медичною маскою - одноразові маскиможна придбати в аптеці. Навулиці, якщо ви не контактуєте з іншими людьми, маска не потрібна, але в приміщенні чи транспорті обов’язково її одягайте, щоб не заражати інших.
Отже, за наявності ознак застуди чи грипу
- залишайтеся вдома, не відвідуйте місць, де збирається багато людей, уникайте використання громадського транспорту,
- не ходіть на масові заходи та в гості, і не запрошуйте гостей до себе. Присвятіть два-три дні своєму здоров’ю, одужайте швидше і повертайтеся до нас з новими силами.
Бажаємо всім здоров'я !

 

 

Логін: *

Пароль: *